محل تبلیغات شما

قبل از خواستگاری

همه ما در رابطه با ازدواج و انتخاب همسر و شایسته بودن وی دل نگرانی هایی داریم از این رو سراغ مشاور و کتب مختلف میرویم که البته کار درست و لازمی است اما کافی نیست خوب است به نسخه ای که مولا امیر مومنان علی علیه السلام در رابطه با ازدواج توصیه نموده اند نگاهی داشته باشیم و انشاالله با عمل به این توصیه مولا و تفویض امور به خدای باری تعالی با دلی آرام و خاطری آسوده به انتخاب همسر بپردازیم.

امام علی علیه السلام فرمودند

مَنْ أَرَادَ مِنْكُمُ التَّزْوِیجَ فَلْیُصَلِّ رَكْعَتَیْنِ وَ لْیَقْرَأْ بِفَاتِحَةِ الْكِتَابِ وَ سُورَةِ یس فَإِذَا فَرَغَ مِنَ الصَّلَاةِ فَلْیَحْمَدِ اللَّهَ عَزَّ وَ جَلَّ وَ لْیُثْنِ عَلَیْهِ وَ لْیَقُلِ:

هرکس تصمیم به ازدواج گرفت قبلش دو رکعت نماز به این نحو، در رکعت اول و دوم بعد از حمد سوره یس بخواند و بعد از نماز حمد و ثنای الهی کند و این دعا را بخواند

اللَّهُمَ‏ ارْزُقْنِی‏ زَوْجَةً صَالِحَةً وَدُوداً وَلُوداً شَكُوراً قَنُوعاً غَیُوراً إِنْ أَحْسَنْتُ شَكَرَتْ وَ إِنْ أَسَأْتُ غَفَرَتْ وَ إِنْ ذَكَرْتُ اللَّهَ تَعَالَى أَعَانَتْ وَ إِنْ نَسِیتُ ذَكَّرَتْ وَ إِنْ خَرَجْتُ مِنْ عِنْدِهَا حَفِظَتْ وَ إِنْ دَخَلْتُ عَلَیْهَا سُرَّتْ وَ إِنْ أَمَرْتُهَا أَطَاعَتْنِی وَ إِنْ أَقْسَمْتُ عَلَیْهَا أَبَرَّتْ قَسَمِی وَ إِنْ غَضِبْتُ عَلَیْهَا أَرْضَتْنِی یَا ذَا الْجَلَالِ وَ الْإِكْرَامِ هَبْ لِی ذَلِكَ فَإِنَّمَا أَسْأَلُكَ وَ لَا أَجِدُ إِلَّا مَا قَسَمْتَ لِی

خدایا همسری صالحه، مهربان، فرزند آور، شکر‌گذار قانع و غیرتمند روزیم گردان. که اگر کار خوبی انجام دادم تشکر کند و اگر کار بدی انجام دادم و او را از خود آزردم ببخشد و اگر یاد خدا کردم مرا در یاد خدا یاری دهد و اگر از یاد خدا غافل شدم یاد آورم شود و اگر در کنارش نبودم و برای کاری از نزدش دور شدم آبروی خود و مرا حفظ کند و اگر کنارش بودم از بودنم در کنارش احساس خرسندی و رضایت کند. اگر کاری را به او محول نمودم با کمال میل انجامش دهد و اگر قسمش دادم قسمم را عملی کند و اگر بخاطر کاری از او ناراحت شدم با جبران آن مرا خرسند سازد  خداوندا آنچه که از تو خواستم به بزرگی و کرمت به من عنایت فرما که من در پی چنین همسری هستم و نمی‌یابم مگر تو عنایت نمایی

وَ قَالَ عَلِیٌّ ع مَنْ فَعَلَ ذَلِكَ أَعْطَاهُ اللَّهُ مَا سَأَلَ

امام چنین فرمودند: هرکه این نماز را بخواند خداوند باری تعالی آنچه که خواسته را به او عنایت مینماید

ثُمَّ إِذَا زُفَّتْ إِلَیْهِ وَ دَخَلَتْ عَلَیْهِ فَلْیُصَلِّ رَكْعَتَیْنِ ثُمَّ لْیَمْسَحْ یَدَهُ عَلَى نَاصِیَتِهَا وَ لْیَقُلِ:

اللَّهُمَّ بَارِكْ لِی فِی أَهْلِی وَ بَارِكْ لَهَا فِیَّ وَ مَا جَمَعْتَ بَیْنَنَا فَاجْمَعْ بَیْنَنَا فِی خَیْرٍ وَ یُمْنٍ‏

سپس هنگامی که این زن به همسریش در آمد و در شب زفاف وارد اتاق شد دو رکعت نماز بخواند و بعد از نماز دستش را بر ناصیه(موهای جلو سر) همسرش گذارد و این دعا را بخواند

خدایا مبارک گردان برای من در اهلم و مبارک گردان برای او در من و در آنچه که جمع کردی بین ما پس جمع گردان بین ما را در خیر و راستی

(النوادر (للراوندی)       باب الدعاء عند التزویج . ص : 48)

انتخاب عاقلانه نه احساسی

آیا جمله مضاف الیه واقع میشود؟

مناظره فضال بن حسن با ابو حنیفه

وَ ,إِنْ ,نماز ,کند ,یاد ,گردان ,وَ إِنْ ,و اگر ,کند و ,آنچه که ,یاد خدا

مشخصات

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

شیت :: بهشت گمشده ophcrededtua Billy's site زمان متن و ترجمه ی آهنگ فروش انواع منابع و مخازن پلی اتیلن آب با مناسب ترین قیمت در سراسر كشور سرزمین دخترونه ستارگان ۹۶ بخش خصوصی مهمون من باش مهندسی نفت